Kapcsolataink Tükre - Irodalomterápiás délután szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekeinek

Kapcsolataink Tükre – Irodalomterápiás délután szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekei számára

Az EGyHét programsorozat keretében, 2024. október 13-án, 14:00-től 18:00 óráig nyitott irodalomterápiás önismereti csoportalkalomra kerül sor a vezetésemmel. A lehetőséget ajánlom mindazok figyelmébe, akik érdeklődnek az irodalomterápia iránt, foglalkoznának a szenvedélybeteg szülők témájával, de nem tudnak elköteleződni egy hosszabb csoportfolyamat idejére.
0 Megosztás
0
0
0

A Kapcsolataink Tükre foglalkozás során azt a témát járjuk körül, hogy a szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekei milyen kapcsolati mintákat hozhatnak magukkal születési családjukból, és ezek miképpen lehetnek hatással későbbi életük folyamán a másokhoz való viszonyulásukra és énképükre.

Milyenek vagyunk mi, mint szülő, barát, házastárs, partner? Hogyan, milyen minőségben vagyunk jelen a hétköznapi életfeladatok során, a munkában, a társas életben? Mi befolyásolja a kapcsolatunkat saját magunkkal, és alakítja a kötődésünket a hozzánk közel állókhoz?

Az önismeret mélyítése mellett a kapcsolódás és a kimondhatóság élménye kerül a foglalkozás fókuszába, melynek során a közösen feldolgozott szövegek, az ezekhez kapcsolódó kreatív és expresszív írásfeladatok az érzelmek, megélések tudatosítását és megfogalmazását támogatják.

Helyszín: Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálat, 1123 Budapest, Kék Golyó u. 19.

Az esemény a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Apa, Anya, Pia programjának (www.apaanyapia.hu) támogatásával valósul meg, ezért a részvétel ingyenes, a helyek korlátozott száma miatt viszont regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a sos.eszter@maltai.hu e-mail címen lehetséges. Jelentkezési határidő: 2024. október 9.

Bővebben az EGyHét programsorozat eseményeiről: https://kimondhato.hu/egy7/

0 Megosztás
Ez is érdekelhet
Könyvek a mindfulness gyakorlásához

Lehetünk önmagunk motivációs trénerei

A címbéli mondat útravalóként hangzott el az általam is elvégzett, nyolc alkalmas mindfulness alapú kognitív terápia tréning záróalkalmán, melyet Dr. Schmidt Judit pszichiáter szakorvos, mindfulness tanár tartott másodmagával. Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mit adhat ez a módszer a szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekeinek, ám szerettem volna a szakembert is megkérdezni arról, milyen tapasztalatai vannak a mindfulness felhasználhatóságát, pozitívumait, illetve elsajátításának korlátait illetően.
Kormos Piroska és Frankó András a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadójában

Sorstársakra találva

Apa, anya pia – három szó, ami így egymás mellé leírva sokak számára egy fájdalmas gyermekkor, egy egész életre kiható trauma jelentésével bír. Ez a három szó egyben egy könyv és egy ehhez szorosan kapcsolódó segítő csoport elnevezése is, melyeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálata hívott életre, azzal a céllal, hogy szenvedélybeteg szülők immár felnőtt gyerekei számára mankót kínáljanak a feldolgozáshoz és a felépüléshez vezető úton.