Gyász és veszteség

Irodalomterápiás füzet jelent meg a gyász témájában

A Magyar Irodalomterápiás Társaság Irodalomterápiás füzetek sorozatának harmadik száma a gyásszal, a halál okozta veszteség érzésével foglalkozik. A komplex, irodalomterápiás-ismeretterjesztő kiadvány első felében szakirodalmi olvasmányokat ajánlanak a készítők, majd, a megfelelő szöveg kiválasztást segítendő, korosztályos bontásban gyűjtöttek össze a témához kapcsolódó szépirodalmi műveket. Végül a sort személyes jellegű alkotások zárják. Itt kapott helyet az én egyik írásom is.
0 Megosztás
0
0
0

A füzet nem csak a szakembereknek szól, hanem, ahogy a szerkesztők fogalmaznak, erőt nyújthat mindazoknak, akik gyászolnak, és a szerettük halála miatt a legnagyobb lelki veszteséget élik át. Egyúttal pedig arra is fel kívánják általa hívni a figyelmet, hogy a mentális egészség mennyire elválaszthatatlan része általános egészségünknek.

Az irodalomterápiás füzet bárki számára elérhető ide kattintva.

/Fotó: Pexels/

0 Megosztás
Ez is érdekelhet
Újraépített életek -Történetek szenvedélybeteg szülők felnőtt gyermekeiről könyvborító

Fekete lyukból törni a fény felé

A gyógyulás első lépése, ha feltárjuk a múltat és megpróbáljuk megérteni a szüleinket és a miérteket – írja Békési Tímea és Dr. Kassai Szilvia Újraépített életek - Történetek szenvedélybeteg szülők felnőtt gyermekeiről című könyvük bevezetőjében, és ennek jegyében komplex kulcsot is adnak olvasóik kezébe, hiszen azon túl, hogy bemutatják, milyen specifikus nehézségeket okozhat a függőség családi terhe, tizenhárom felszabadítóan őszinte személyes történeten keresztül a megküzdés és a feldolgozás egyéni módozataival is megismerkedhetünk.
Susan Forward Mérgező szülők könyvborító

Könyvek, amik segítettek jobban megérteni a családom és saját magam működését, 3. rész – Susan Forward: Mérgező szülők

A könyv, amitől már akkor rosszul vagyok, ha csak véletlenül megpillantom a polcomon. Valahol számomra a blaszfémia határát súrolja. Bűntudatom volt attól, hogy a kezembe vettem, és ez az érzés olvasás közben is csak lassan enyhült. Most, hogy elhatároztam írok róla, gyomorgörcsöm van. Nem nehéz kitalálni miért. A tiszteld apádat és anyádat mélyen belénk ivódott tanításának mutat be, nem csak jelképesen, hanem úgy egyenesen, a szeme közé. Alkalmatlan, irányító, alkoholista, lelkileg vagy fizikailag bántalmazó, erőszaktevő szülők – a könyv arra világít rá, hogy bár a gyerekeiknek okozott sérülés mértéke határozottan más, a seb jellege mégis azonos, és hasonlóan nehezen gyógyuló.
Caroline Knapp Pia című könyvének borítója

Folyékony önvédelem – Caroline Knapp: Pia. Egy lovesztori

„Megpróbálni leírni az alkoholistává válás folyamatát olyan, mint megpróbálni körülírni a levegőt” – írja Caroline Knapp, aki Pia című önéletrajzi könyvében mégis erre tesz kísérletet. Saját szenvedélybetegsége ok-okozatiságának egészen komplex rendszerét mutatja be, a szülők viszonyától kezdve, saját evészavarán és szexuális problémáin át, egészen a felépülés mindennapi kihívásokkal járó küzdelmes útjáig.