Irodalomterápiás workshop gyermekvédelmi jelzőrendszeri tagoknak

Irodalomterápiás workshop gyermekvédelmi jelzőrendszeri tagoknak

Az elmúlt hét folyamán két gyermekvédelmi éves jelzőrendszeri tanácskozásra is meghívást kapott az MMSZ Fogadó, hogy a szenvedélybeteg szülők és gyermekeik helyzetéről tartson előadást, illetve szakmai műhelyeket. Csütörtökön a Napraforgó Család- és Gyermekjóléti Központban ennek keretében többek között egy érzékenyítő, saját élményű irodalomterápiás workshopon vehettek részt az érdeklődők, ahol olyan eszközöket mutathattam be számukra, amelyek a szenvedélybetegségben érintett családok gyermekeivel végzett segítői munkában használhatóak.
0 Megosztás
0
0
0

Pénteken pedig a Terézvárosi Család-és Gyermekjóléti Központ rendezvényén tartott prezentációm keretében, bár átfogóan beszéltem a szenvedélybeteg szülők gyerekeinek helyzetéről és támogatásuk lehetőségeiről, de ennek részeként természetesen arra is kitértem, mit tud adni számukra az irodalomterápia.


Jó volt megtapasztalni a jelzőrendszeri tagok (pl. óvodapedagógusok, iskolapedagógusok, háziorvosok, gyámhivatali dolgozók, a család- és gyermekjóléti intézmények munkatársai) érdeklődését a téma és a módszer iránt!

Napraforgó Család- és Gyermekjóléti Központ gyermekvédelmi jelzőrendszeri tanácskozás napirend
Terézvárosi Család-és Gyermekjóléti Központ éves gyermekvédelmi tanácskozás meghívó
Irodalomterápia szenvedélybeteg szülők gyerekeivel előadás
0 Megosztás
Ez is érdekelhet
Könyvek a mindfulness gyakorlásához

Lehetünk önmagunk motivációs trénerei

A címbéli mondat útravalóként hangzott el az általam is elvégzett, nyolc alkalmas mindfulness alapú kognitív terápia tréning záróalkalmán, melyet Dr. Schmidt Judit pszichiáter szakorvos, mindfulness tanár tartott másodmagával. Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mit adhat ez a módszer a szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekeinek, ám szerettem volna a szakembert is megkérdezni arról, milyen tapasztalatai vannak a mindfulness felhasználhatóságát, pozitívumait, illetve elsajátításának korlátait illetően.
Kormos Piroska és Frankó András a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadójában

Sorstársakra találva

Apa, anya pia – három szó, ami így egymás mellé leírva sokak számára egy fájdalmas gyermekkor, egy egész életre kiható trauma jelentésével bír. Ez a három szó egyben egy könyv és egy ehhez szorosan kapcsolódó segítő csoport elnevezése is, melyeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálata hívott életre, azzal a céllal, hogy szenvedélybeteg szülők immár felnőtt gyerekei számára mankót kínáljanak a feldolgozáshoz és a felépüléshez vezető úton.