Tavaszi irodalomterápiás zsongás

Tavaszi irodalomterápiás zsongás

Május 3-án egy egész napon át a legkülönfélébb témában szerveződő irodalomterápiás workshopokon vehetnek részt az érdeklődők a Magyar Irodalomterápiás Társaság által szervezett rendezvényen. Ezen a gyakorlati bemutató napon magam is jelen leszek, egy szenvedélybeteg szülők és diszfunkcionálisan működő családok felnőtt gyerekei számára tervezett foglalkozással.
0 Megosztás
0
0
0

Számomra lenyűgöző látni, hogy milyen sokrétűen alkalmazható ez a módszer, amiről bárki megbizonyosodhat, ha rápillant a 19 foglalkozás leírására, pláne, ha ezek közül ki is próbál néhányat!

A képzett irodalomterapeuták vezetésével tervezett workshopok:

  • Bagdács Zsuzsa: kiÁLLÁST KERESEK! (Fordított állásinterjú és önéletátrajzolás irodalomterápiával)
  • Bálint Lilla és Cseh-Lipták Bettina: Anya arcai (Életünk első meghatározó találkozása)
  • Berta Bea és Leichtman Ágnes: Égni vagy kiégni? (Irodalomterápiával a kiégés ellen)
  • Borbély Zsuzsa: Filmterápia Miyazaki filmjeivel (Akár az anime filmek is alkalmasak önismereti munkára. Gyere el és próbáld ki!)
  • Brunnerné Berta Nóra és Szántó Léna: Suttogó családfák (Nézzünk rá együtt, mi jelenik meg családi hagyományainkból, örökségünkből a jelenben és a jövőben!)
  • Gueth Péter: Kalandozások belső tájainkon (Az utazás az önismeret forrása, egy jó szöveg térkép ehhez a forráshoz.)
  • Gyarmati Verus: Jógás Irodalomterápia (Jóga és irodalomterápia ötvözése az önismeret fejlesztéséért)
  • Horváth Kincső: Utazás a kis herceggel (Közös utazás A kis herceggel az érték alapú döntések felé)
  • Juhász Pityu: Irodalomterápia alkotóval együtt – közreműködik Nagy Dániel költő (Irodalomterápiás csoportülés megfűszerezve. Alapanyag a vers, fűszer a költő, aki résztvevőként ott lesz köztünk.)
  • Kuna Éva: Merre jártam? Merre tartok? (A jelenben értékeljük a múltat és tervezzük a jövőt dalszövegek segítségével.)
  • Lencsés Anita és Dr. Mohácsi Eszter Enikő: anya.jegy – irodalomterápiás csoport anyáknak (A workshopon az irodalom tükrében szemlélhetjük saját anyajegyeinket − mindazt, ami meghatároz, alakít és egyedivé tesz minket az anyaságban.)
  • Márkus Noémi: Női létünk titkai (A női lét megélése életközéphelyzetben lévők számára)
  • dr. Matuszka István: Álmodtam egy másik világot? (A workshop irodalomterápiás eszközökkel segít értelmezni az álom és a valóság közötti kapcsolatot.)
  • M. Nagy Emese: Zorbát megértve – A szavakon túl (Megküzdési stratégiáinkról – táncos-verses irodalomterápia)
  • Rudolf Panka: Irodalomterápia Harry Potterrel (Merülj el az önismeret varázslatos világában, a Roxfort folyosóit járva!)
  • Sóron Ildikó: A tetten ért hiány (A beszélgetés célja, hogy számba vegyük a bennünk élő fájdalmas hiányérzeteket, s kísérletet tegyünk az elfogadásukra, oldásukra.)
  • Sós Eszter: Megtört Kör (Irodalomterápiás csoportfoglalkozás szenvedélybeteg szülők és diszfunkcionálisan működő családok felnőtt gyerekeinek, a transzgenerációs hatások tudatosításának és az önismeret fejlesztésének jegyében)
  • Dr. Szabóné Kozma Zsuzsa: Derűlátó darvak útján (Irodalomterápia a reziliencia jegyében: egy mese, asszociációs kártya és kreatív írás segítségével járjuk körül a megelégedés témáját.)
  • Tóthné Muráncsik Mónika: Hol a határ? (A workshop az elköteleződés és a személyes szabadság kényes egyensúlyát helyezi fókuszba.)

Az esemény időpontja: 2025. május 3. 9:00-17:00

Helyszíne: Párbeszéd Háza (1085 Budapest, Horánszky u. 20.)

A program minden érdeklődő számára nyitott.

Early bird részvételi díj: 8.000 Ft (március 31-ig)

Normál részvételi díj: 10.000 Ft (április 1-től április 30-ig)

A Magyar Irodalomterápiás Társaság tagjainak: 4.000 Ft

A helyszínen jegyvásárlás már nem lehetséges.

A részvételi díj befizetése két workshopon való részvételt biztosít. További workshopokon való részvétel a szabad helyek függvényében lehetséges.

Az eseményre a következő űrlapot kitöltve lehet jelentkezni:

https://forms.gle/nbqCVoRZ4hY92DxG8

Az esemény a Facebookon: https://fb.me/e/2ahepRpNE

0 Megosztás
Ez is érdekelhet
Könyvek a mindfulness gyakorlásához

Lehetünk önmagunk motivációs trénerei

A címbéli mondat útravalóként hangzott el az általam is elvégzett, nyolc alkalmas mindfulness alapú kognitív terápia tréning záróalkalmán, melyet Dr. Schmidt Judit pszichiáter szakorvos, mindfulness tanár tartott másodmagával. Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mit adhat ez a módszer a szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekeinek, ám szerettem volna a szakembert is megkérdezni arról, milyen tapasztalatai vannak a mindfulness felhasználhatóságát, pozitívumait, illetve elsajátításának korlátait illetően.
Kormos Piroska és Frankó András a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadójában

Sorstársakra találva

Apa, anya pia – három szó, ami így egymás mellé leírva sokak számára egy fájdalmas gyermekkor, egy egész életre kiható trauma jelentésével bír. Ez a három szó egyben egy könyv és egy ehhez szorosan kapcsolódó segítő csoport elnevezése is, melyeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálata hívott életre, azzal a céllal, hogy szenvedélybeteg szülők immár felnőtt gyerekei számára mankót kínáljanak a feldolgozáshoz és a felépüléshez vezető úton.