Köttusa adománygyűjtő kampány a szenvedélybeteg szülők gyerekeiért

KÖTTUSA – Országos adománygyűjtő kampány a szenvedélybeteg szülők gyermekeiért

A mai napon elindult a KÖTTUSA kampány, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a szenvedélybeteg családokban nevelkedő gyerekek, és nevelkedett felnőttek nehézségeire, és közben lehetőséget teremtsen a cselekvésre is.
0 Megosztás
0
0
0

Magyarországon közel 400 ezer gyerek él olyan családban, akinek egyik vagy mindkét szülője szenvedélybeteg. Ez a helyzet komoly érzelmi, szociális és egészségi problémákat okozhat számukra, és gyakran már gyermekkorukban jelentős terheket rak a vállukra.

Ha mindannyian élőlánccá összeállnának, Budapesttől Pécsig érnének el – ez 220 kilométer. Ezért választottuk szimbólumként ezt a távolságot: a kampány során közösen megkötünk 220 méternyi sálat, amely a közösségi összefogást, a támogatás és a remény erejét szimbolizálja.

A sálakat szenvedélybeteg családok felnőtt gyermekei fogják megkapni, ezzel is szimbolizálva, hogy ők egy mindinkább látható és folyamatosan bővülő felépülő közösség tagjai.

A befolyt összeget szenvedélybeteg szülők kis- és nagykorú gyermekeit támogató programokra fogjuk fordítani.

Ezek közé tartoznak:

– segítő csoportok kiskorúaknak és felnőtteknek, akik szenvedélybeteg családban nőttek fel vagy jelenleg is abban élnek;

– szakemberképzések, amelyek lehetővé teszik, hogy még többen nyújthassanak szakszerű támogatást az érintetteknek;

– országos ismeretterjesztő programok megvalósítása, amelyek segítenek lebontani a témát övező tabukat.

Az adománygyűjtő kampányról részletesen olvashatnak, és adakozhatnak a jó ügy érdekében az https://adomanyozz.hu/gyujtes/kottusa felületen.

További hírek a kampányról a kimondhato.hu oldalon: https://kimondhato.hu/kottusa/

Köszönet mindenkinek, aki adományával segíti a kitűzött célok megvalósulását!

0 Megosztás
Ez is érdekelhet
Könyvek a mindfulness gyakorlásához

Lehetünk önmagunk motivációs trénerei

A címbéli mondat útravalóként hangzott el az általam is elvégzett, nyolc alkalmas mindfulness alapú kognitív terápia tréning záróalkalmán, melyet Dr. Schmidt Judit pszichiáter szakorvos, mindfulness tanár tartott másodmagával. Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mit adhat ez a módszer a szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekeinek, ám szerettem volna a szakembert is megkérdezni arról, milyen tapasztalatai vannak a mindfulness felhasználhatóságát, pozitívumait, illetve elsajátításának korlátait illetően.
Kormos Piroska és Frankó András a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadójában

Sorstársakra találva

Apa, anya pia – három szó, ami így egymás mellé leírva sokak számára egy fájdalmas gyermekkor, egy egész életre kiható trauma jelentésével bír. Ez a három szó egyben egy könyv és egy ehhez szorosan kapcsolódó segítő csoport elnevezése is, melyeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálata hívott életre, azzal a céllal, hogy szenvedélybeteg szülők immár felnőtt gyerekei számára mankót kínáljanak a feldolgozáshoz és a felépüléshez vezető úton.