Közeledés magamhoz felépüléstámogató irodalomterápiás önismereti csoport nőknek

Közeledés magamhoz – Felépüléstámogató irodalomterápiás önismereti csoport nők részére

2025. január 20-tól tízalkalmas felépüléstámogató irodalomterápiás csoport indul a vezetésemmel, szenvedélybetegségben érintett nők számára, kéthetente hétfőnként, 18:00-tól 20:00 óráig.
0 Megosztás
0
0
0

A felépülés folyamata, a viszontagságok és megküzdések mellett, a személyiségfejlődésnek az útja is lehet, mely során számos döntési helyzettel és növekedési lehetőséggel találjuk szembe magunkat.

A csoport célja az ezen az úton való kísérés mellett:

– a függőségből való hosszú távú felépülés támogatása;

– a szermentes, józan élet nehézségeiről és értékeiről való beszélgetések lehetőségének biztosítása;

– a résztvevők önismeretének gazdagítása egy támogató közösség részeként;

– mindezt az irodalomterápia módszerének segítségével.

Az irodalomterápiás foglalkozások során a közösen feldolgozott, különböző jellegű szövegek kreatív, élményszintű felhasználásával kerülhetünk közelebb saját magunkhoz és kapcsolódhatunk másokhoz. A csoport biztonságos és elfogadó közege teret biztosít arra, hogy tudatosítsuk és megfogalmazzuk legbelsőbb érzéseinket, rálássunk életünk nehézségeire és elakadásaira, felismerjük külső és belső erőforrásainkat.

A csoportba 18 év feletti, szenvedélybetegségben (alkohol, kábítószer, dohányzás, gyógyszer) érintett nők jelentkezhetnek.

A csatlakozás feltétele egyéves absztinencia, azaz szermentes életvitel. A részvétel nem igényel irodalmi előképzettséget.

Időpontok: 2025. január 20., február 3., 17., március 3., 17., 31., április 14., 28., május 12., 26.

Az alkalmak 18:00-tól 20:00 óráig tartanak.

Helyszín: Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálat, 1123 Budapest, Kék Golyó u. 19.

A foglalkozások vezetője Sós Eszter irodalomterapeuta, képzésben lévő addiktológiai konzultáns, a Fogadó terápiás munkatársa.

A csoport a Magyar Máltai Szeretetszolgálat támogatásával valósul meg, ezért a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Jelentkezni a sos.eszter@maltai.hu e-mail címen lehetséges, egy rövid bemutatkozás kíséretében.

Jelentkezési határidő: 2025. január 13.

A jelentkezést követően előzetes beszélgetésre kerül sor, személyes formában.

A csoport zárt, foglalkozásai egymásra épülnek, ezért az indulás után már nem lehet új résztvevőként becsatlakozni.

/Fotó: Pexels/

0 Megosztás
Ez is érdekelhet
Könyvek a mindfulness gyakorlásához

Lehetünk önmagunk motivációs trénerei

A címbéli mondat útravalóként hangzott el az általam is elvégzett, nyolc alkalmas mindfulness alapú kognitív terápia tréning záróalkalmán, melyet Dr. Schmidt Judit pszichiáter szakorvos, mindfulness tanár tartott másodmagával. Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mit adhat ez a módszer a szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekeinek, ám szerettem volna a szakembert is megkérdezni arról, milyen tapasztalatai vannak a mindfulness felhasználhatóságát, pozitívumait, illetve elsajátításának korlátait illetően.
Kormos Piroska és Frankó András a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadójában

Sorstársakra találva

Apa, anya pia – három szó, ami így egymás mellé leírva sokak számára egy fájdalmas gyermekkor, egy egész életre kiható trauma jelentésével bír. Ez a három szó egyben egy könyv és egy ehhez szorosan kapcsolódó segítő csoport elnevezése is, melyeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálata hívott életre, azzal a céllal, hogy szenvedélybeteg szülők immár felnőtt gyerekei számára mankót kínáljanak a feldolgozáshoz és a felépüléshez vezető úton.