A Magyar Irodalomterápiás Társaság tagja lettem

Nagy örömömre szolgál, hogy az év végén ennek a támogató, inspiráló szakmai közösségnek a részévé válhattam! Úgy vélem, hogy a folyamatos tanulás, a legújabb módszerek megismerése, továbbá a személyes jóllétünkre való figyelem a segítői munkában elengedhetetlen, ezért külön pluszt jelent számomra, hogy az egyesület tagjaként ezekre is fokozottan lehetőségem nyílik irodalomterapeutaként.
0 Megosztás
0
0
0

A Magyar Irodalomterápiás Társaság célja, hogy támogassa tagjait az irodalom terápiás vonatkozásaival összefüggő fejlesztő, gyógyító, rehabilitációs, kutató és oktató tevékenység megvalósításában. Emellett kiemelt célkitűzése rendezvények, felnőtt, ifjúsági és gyermekeknek szóló programok szervezésével mind több emberrel megismertetni az irodalom terápiás alkalmazásának lehetőségeit; a rendelkezésre álló magyar nyelvű szakirodalom szűkössége miatt irodalomterápiával kapcsolatos kiadványok megjelentetése, továbbá az olvasás és az irodalmi élmények fejlesztő hatásának kiaknázásával elősegíteni a hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségét és az élethosszig tartó tanulást.


A társaság munkájáról és rendezvényeiről, az irodalomterápia történetéről és alkalmazási lehetőségeiről sok-sok infó megtalálható itt: www.irodalomterapia.hu

0 Megosztás
Ez is érdekelhet
Könyvek a mindfulness gyakorlásához

Lehetünk önmagunk motivációs trénerei

A címbéli mondat útravalóként hangzott el az általam is elvégzett, nyolc alkalmas mindfulness alapú kognitív terápia tréning záróalkalmán, melyet Dr. Schmidt Judit pszichiáter szakorvos, mindfulness tanár tartott másodmagával. Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mit adhat ez a módszer a szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekeinek, ám szerettem volna a szakembert is megkérdezni arról, milyen tapasztalatai vannak a mindfulness felhasználhatóságát, pozitívumait, illetve elsajátításának korlátait illetően.
Kormos Piroska és Frankó András a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadójában

Sorstársakra találva

Apa, anya pia – három szó, ami így egymás mellé leírva sokak számára egy fájdalmas gyermekkor, egy egész életre kiható trauma jelentésével bír. Ez a három szó egyben egy könyv és egy ehhez szorosan kapcsolódó segítő csoport elnevezése is, melyeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálata hívott életre, azzal a céllal, hogy szenvedélybeteg szülők immár felnőtt gyerekei számára mankót kínáljanak a feldolgozáshoz és a felépüléshez vezető úton.