EGy.7 konferencia

EGyHét Programsorozat az Elfeledett Gyermekekért

2024. október 15-én ismét EGy konferencia, és mivel ez lesz immáron a hetedik, ezért ráadásul egy héten keresztül zajlanak majd programok, melyek célja felhívni a figyelmet a szenvedélybeteg- és mentálisan sérülékeny családokban nevelkedő és nevelkedett Elfeledett Gyermekekre. A konferencián eddig minden évben csak érdeklődőként voltam jelen, azonban júliustól a Magyar Máltai Szeretetszolgálat budapesti Fogadó Pszichoszociális Szolgálatának terápiás munkatársa lettem, így, nagy örömömre, idén már szervezőként is részt vehetek a programsorozat megvalósulásában.
0 Megosztás
0
0
0

2024. október 15-én, kedden, 9:30 és 18:00 óra között kerül megrendezésre a hetedik EGy konferencia a szenvedélybeteg szülők elfeledett gyermekeiért. Az idei konferenciának új, immáron még több embert befogadni képes helyszín, a Lurdy Konferencia- és Rendezvényközpont (1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14.) ad majd otthont.

Az eseményre egy űrlap kitöltésével lehet jelezni a részvételi szándékot, július 15-től egészen október 5-ig.

Ez lesz a hetedik konferencia, az EGy.7, azaz az “egyhét”. Ennek kapcsán idén egy héten át zajlanak majd programok, hogy minél szélesebb körben, minél több felnőtthöz és gyermekhez jusson el a hír, hogy nincsenek egyedül, és bár lassan, de egyre több segítő hely és szakember érhető el, illetve egyre több kiadvány, honlap, podcast beszélgetés ad információt számukra.

Az EGyHét a szenvedélybeteg szülők gyermekeiért programsorozat eseményei:

Minden program regisztrációköteles (kivétel október 18. péntek, mert az ZÁRT csoport), regisztrálni az egyes programokra mutató linkeken lehetséges.
*Egyes programok részvételi díj fizetésével látogathatók.

A programokról a részletes információk 2024. július 15. után folyamatosan frissülnek a http://kimondhato.hu/egy7/ és a www.egyelv.hu honlapokon.

0 Megosztás
Ez is érdekelhet
Könyvek a mindfulness gyakorlásához

Lehetünk önmagunk motivációs trénerei

A címbéli mondat útravalóként hangzott el az általam is elvégzett, nyolc alkalmas mindfulness alapú kognitív terápia tréning záróalkalmán, melyet Dr. Schmidt Judit pszichiáter szakorvos, mindfulness tanár tartott másodmagával. Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mit adhat ez a módszer a szenvedélybeteg szülők felnőtt gyerekeinek, ám szerettem volna a szakembert is megkérdezni arról, milyen tapasztalatai vannak a mindfulness felhasználhatóságát, pozitívumait, illetve elsajátításának korlátait illetően.
Kormos Piroska és Frankó András a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadójában

Sorstársakra találva

Apa, anya pia – három szó, ami így egymás mellé leírva sokak számára egy fájdalmas gyermekkor, egy egész életre kiható trauma jelentésével bír. Ez a három szó egyben egy könyv és egy ehhez szorosan kapcsolódó segítő csoport elnevezése is, melyeket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálata hívott életre, azzal a céllal, hogy szenvedélybeteg szülők immár felnőtt gyerekei számára mankót kínáljanak a feldolgozáshoz és a felépüléshez vezető úton.